Dažniausi ginčai dėl vestuvių ir kaip juos išspręsti
2023 m. vasario 6
Vestuvių planavimas yra įdomus, bet taip pat ir sudėtingas. Įprasta, kad planavimo procese kyla konfliktų – nuo nesutarimų dėl svečių sąrašo iki diskusijų dėl vestuvių biudžeto. Kad ir kaip būtų, žinokite, kad tikriausiai nesate pirmieji, kurie prieš didžiąją dieną ginčijasi su savo partneriu ar artimaisiais.
Dalinamės su jumis savo įžvalgomis apie dažniausiai pasitaikančius vestuvių ginčus ir ką galite padaryti, kad juos išspręstumėte.
Įprasta vestuvių ginčų tema
Finansai
Priimti sprendimus dėl pinigų nėra lengva, ypač kai tai susiję su daug pinigų. Taigi, žinoma, matydami, kad visos išlaidos sudaro didelę sumą, gali sukelti tam tikrą įtampą. Poroms svarbu planavimo proceso pradžioje nustatyti biudžetą ir kiek įmanoma jo laikytis. Gali prireikti tam tikro kompromiso ir derybų, tačiau labai svarbu išvengti finansinio streso ilgalaikėje perspektyvoje.
Aptarkite, kaip tėvai ar kiti asmenys prisidės prie finansinių sprendimų, jei jie padės finansuoti jūsų vestuves. Prieš priimdami iš kieno nors finansinę dovaną, nuspręskite, ar galite ją panaudoti savo nuožiūra, ar ji skirta tam tikram tikslui. Suplanuoti vestuves, kurias galite sau leisti patys, gali būti geriausias pasirinkimas, jei dovana pateikiama nepatogiomis sąlygomis.
Svečių sąrašas
Vienas iš dažniausių konfliktų šaltinių yra svečių sąrašas. Poros gali turėti skirtingų minčių apie tai, kas turėtų būti pakviestas į vestuves, todėl gali kilti ginčų dėl to, kas turėtų būti įtrauktas, o kas – iš sąrašo išbrauktas. Šeimos nariai gali jaustis įskaudinti ar įžeisti, jei nėra pakviesti į vestuves. Labai svarbu, kad poros nuoširdžiai bendrautų su savo šeimomis apie svečių sąrašo lūkesčius ir stengtųsi rasti visiems tinkantį aukso vidurį.
Priešingų pažiūrų turėjimas
Galbūt norėsite tradicinių vestuvių, o jūsų partneris nori kažko labiau šiuolaikiško. Arba atvirkščiai. Kad ir kaip būtų, pradėdami kruopštų planavimą galite susidurti su visiškai priešingomis idėjomis apie tai, kaip norite atrodyti ir jaustis savo vestuvėse. Dažnai tai yra vienas iš pirmųjų argumentų, kurį reikia išnagrinėti. Atsikvėpkite, išlikite ramūs ir pakaitomis aptarkite savo idėjas ir pasiekite kompromisą prieš judant į priekį.
Dalijimasis krūviu
Vienas partneris jaučiasi darantis visą darbą, o kitas tiesiog sutinka su viskuo, ką kitas sako. Kad ir koks būtų atvejis, jūsų nesutarimai greitai sustiprėja, todėl tam tikru planavimo etapo tašku kyla didelė rizika, kad viskas planavimas sužlugs. Būtinai bendraukite nuo pat pradžių apie lūkesčius, kad vienas žmogus nesijaustų, kad neša visą naštą.
Šeimos lūkesčiai
Daugeliui porų vestuvių vizijos prioritetas gali reikšti šeimos ar kultūros tradicijų laikymąsi. Taigi, konfliktas kils tada, kai šeimos lūkesčiai konkuruos su poros norais. Prieš per daug pasinerdami į vestuvių planavimą:
Pagalvokite apie tai, ko norite jūs ir jūsų partneris.
Sąžiningai pakalbėkite apie savo šeimos tradicijas ir lūkesčius.
Susitarkite, kaip norite įtraukti šiuos aspektus į savo šventę.
Konfliktas su uošviais
Santuoka nėra tik tarp dviejų žmonių. Tai dviejų šeimų susijungimas. Taigi, kai dvi šeimos tampa viena, gali kilti problemų, kurių neišvengsite. Ir jums, deja, gali tekti susidurti su sunkiais uošviais ar kitais šeimos nariais. Kiekviena šeima turi skirtingą dinamiką ir kiekviena situacija yra unikali. Tačiau ne paslaptis, kad tai gali turėti įtakos jūsų santykiams, sveikatai ir gerovei.
Taigi, kai viskas darosi per daug įtempta ir nesate tikri, kaip elgtis su žmogumi, kuris yra didelė jūsų ateities dalis, gali būti naudinga viską pristabdyti. Ženkite žingsnį atgal nuo bendravimo su jais ir vestuvių planavimo. Kai esate pozityvesnėje aplinkoje, gali būti lengviau tiesiogiai pasikalbėti su uošviais, kad rastumėte bendrą kalbą.
Kitų žmonių nuomonės
Žmonės gali duoti nepageidaujamų patarimų, nes džiaugiasi jūsų vestuvėmis ir nuoširdžiai nori padėti, bet nesupranta, kad dėl jų komentarų galite jaustis prislėgti ar priblokšti. Kaip gi elgtis, kai kiti patarinėja ir siūlo savo nuomonę? Geriausia išeitis – šypsotis, linktelėti ir judėti toliau.
Ne visi patarimai yra vienodi, todėl svarbu atsižvelgti į žmones, kurie išsakė savo nuomonę ir jų motyvus. Apsvarstykite, ar jie atitinka jūsų vestuvių viziją. Atsižvelgdami į tai, kieno patarimus vertinate, galite užtikrinti, kad gausite jums svarbią ir prasmingą informaciją ir paramą.
Antrosios santuokos ir mišrios šeimos
Antros santuokos dažnai susiduria su unikaliais iššūkiais, ypač dėl to, kaip žmonės jaučiasi savo vaikams, buvusiems partneriams ar sutuoktiniams. Planuojant antrąją santuoką gali būti svarbu atsižvelgti į buvusį sutuoktinį, visus vaikus iš ankstesnės santuokos ir kaip viskas veikia su suaugusiais vaikais. Ar jūsų naujasis partneris sutaria su jūsų vaikais? Ar jūsų vaikai iš ankstesnių santykių sutaria? Vestuvių planavimas taip pat gali sukelti svarbių pokalbių apie tai, kur gyvensite, savo finansus ir kas globos jūsų vaikus
Nustatykite problemos šaltinį
Nesutarimo priežasties nustatymas yra pirmas žingsnis siekiant jį išspręsti. Kai problema yra aiški, lengviau sugalvoti visiems tinkantį sprendimą. Gali tekti leistis į kompromisą, tačiau prieš tai darant visas galimybes reikėtų aptarti ir pasverti. Vestuvių planavimo konfliktai gali būti išspręsti, jei visi sutelks dėmesį į iškilusią problemą ir dirbs kartu.
Bendraukite atvirai ir nuoširdžiai
Atviras ir sąžiningas bendravimas yra labai svarbus planuojant vestuves. Tai padeda nustatyti aiškius lūkesčius, išvengti nesusipratimų ir sukurti pasitikėjimą. Tai taip pat yra galimybė išreikšti savo mintis, jausmus ir idėjas, o tai veda į bendradarbiavimo ir produktyvesnius santykius. Skirkite laiko žymėjimui, kurias problemas jau pavyko išspręsti. Tai padeda išvengti mažų problemų peraugimo į didesnius konfliktus.
Nustatykite aiškias ribas ir lūkesčius
Jei ribų nustatymas nėra jūsų stiprioji pusė, galite nervintis nustatydami ribas savo ir partnerio šeimoje. Atsisėskite su savo partneriu ir aptarkite dalykus, kurių negalite atsisakyti. Svarbu kuo greičiau aiškiai (pagarbiai ir maloniai) perteikti savo lūkesčius. Jūsų artimieji greičiausiai norės, kad jūsų diena būtų geriausia, ir gerbs jūsų ribas.
Bet ką daryti, jei susidursite su pasipriešinimu? Nustatykite tinkamas ribas pagal situaciją ir praneškite jiems, ko jums reikia, kad tų ribų būtų laikomasi. Svarbu klausytis, ką jie turi pasakyti, ir leisti jiems žinoti, ką manote. Dažnai sunkiai sugyvenamas mylimasis tiesiog nori būti išgirstas.
Pasirinkite savo kovas
Ne dėl kiekvienos problemos verta ginčytis, todėl labai svarbu teikti pirmenybę tam, kas tikrai svarbu. Sutelkdamos dėmesį į didesnį vaizdą, poros gali neįklimpti į nedidelius nesutarimus ir susitelkti ties tuo, kas tikrai svarbu. Ne viskas bus verta jūsų laiko ir energijos. Nors tam tikri klausimai verti diskusijų, paprastai yra protinga atsisakyti tam tikrų iš jų ir judėti tolyn. Sutaupykite savo energijos organizavę savo vestuvių dieną ir rūpindamiesi savo psichine sveikata. Išmintingai rinkitės dėl ko ginčytis verta ir stenkitės nesijaudinti dėl smulkmenų.
Pasikliaukite savo vestuvių planuotoju
Jei samdote patyrusę vestuvių planuotoją, yra didelė tikimybė, kad ji turės istorijų apie tai, kaip susidorojo su iššūkiais planuodama vestuves. Nebijokite prašyti jų pagalbos, nes tikėtina, kad jie tą jau patyrė. Ji gali turėti keletą išmintingų žodžių ar panašių praeities situacijų, kurios padės jums judėti pirmyn. Dauguma vestuvių planuotojų taip pat turi storą odą. Jie gali neprieštarauti prisiimti atsakomybę už tam tikrus su vestuvėmis susijusius sprendimus, kad nepatektumėte į konfliktą dėl., pvz., padėti sėdėjimo plano, kas bus pakviesti ar dar ką nors, kas gali nuliūdinti kitus žmones.
Kreipkitės pagalbos į profesionalą
Profesionalo pagalba gali būti geras būdas išspręsti problemas planuojant vestuves. Tai gali būti vestuvių planuotojas, konsultantas ar tarpininkas. Jų patirtis atneša nešališkumą, patirtį, profesinius įgūdžius, kurie padeda ramiai, objektyviai ir efektyviai spręsti konfliktus. Jie gali padėti žmonėms susikalbėti, išspręsti nesutarimus ir pasiūlyti kūrybiškus sprendimus, kurie tinka visiems.
Prisiminkite, kas tikrai svarbu
Lengva pasiklysti detalėse, tačiau svarbu atsiminti, kodėl vestuvės išvis vyksta. Jūsų vestuvės ir santuoka yra apie jus abu. Jūs ir jūsų būsimas sutuoktinis esate komanda. Galų gale, kad ir koks stresas būtų susijęs su gėlėmis ir dekoru ar kas kur sėdi prie stalų Įdomiausia tai, kad jūs ir jūsų geriausias draugas pažadate būti vienas kitam visą likusį gyvenimą.